Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad gyventojai nuo gruodžio 01 d. iki gegužės 01 d. gali teikti prašymus, skirti 2 procentų paramą, sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, paramos gavėjams, – visuomeninėms organizacijoms, fondams ir kitiems juridiniams vienetams.

Labdaros ir paramos fondas „Krizių prevencijų centras“ Įmonės kodas: 300665896, Trakų raj. sav. Dembinos k.

Prisidėk ir tu!
{ }
 • Kam mums reikalingi vaikai?

 • Motinos meilė: užtenka ir saviems, ir svetimiems

 • Įvaikinimas: nebijokite klausti ir žengti pirmo žingsnio

  Lietuvoje kasmet apie 2000 vaikų netenka tėvų globos, teigia VšĮ vaiko ir tėvų centro „Aš ir mes“ vadovė Kristina Vilytė. Daugiau nei pusė jų atsiduria globos institucijose. Pasak K. Vilytės, atstovaujančios įstaigai, kurios prioritetas – pagalba šeimoms, ketinančioms globoti ar įsivaikinti arba jau auginančioms tokius vaikus, 2012 m. visoje Lietuvoje buvo įvaikinta 112 vaikų.

 • Ar žinote kaip jiems svarbu ką nors apsikabinti?

  Aktorius, psichiatras, politikas, menininkė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė… Kas sieja šiuos skirtingų profesijų žmones? Vaikystė. Visi esame ją išgyvenę ir visi ją puikiai prisimename, ir, pasirodo, kad prisimename ne tik nuo ketverių metų. Mokslininkai teigia, kad mūsų smegenys prisimena viską… Ir tie prisiminimai ypač svarbūs.

 • SOTAS: kad jausčiausi laimingas, mano gyvenimas turi kam nors rūpėti

  Všį SOTAS (Socialinės tarnystės savanoriai) – nevyriausybinė organizacija, siekianti padėti sunkumus išgyvenančioms šeimoms ir vaikams, ypač didelį dėmesį skiriant vaikų ir suaugusiųjų ugdymui. Jos veikla grindžiama krikščioniškomis vertybėmis.

 • Pagalba…

  Tikriausia vieni žmonės patiria išbandymus dėl to, kad ko nors išmoktų patys, kiti – dėl savo klaidingų pasirinkimų, o treti tam, kad būtų patikrinti šalia esantys. Manau globos namuose augantieji vaikai priklauso šiai trečiajai kategorijai – dar nespėję suklysti ar padaryti lemiamų pasirinkimų jie neretai tampa „suklupimo akmeniu“ savo gimdytojams…

 • Reikalingi savanoriai vaikų dienos centrui

  Dienos centras, įsikūręs Vilniaus seniūnijos teritorijoje, Skroblų gatvėje, labai stokoja savanorių iniciatyvos bei pagalbos. Šiuo metu dienos centrą lanko apie 20 vaikų iš socialinės rizikos, socialinių įgūdžių stokojančių ar tiesiog sunkiai besiverčiančių šeimų. Šie vaikai dienos centre gauna papildomo užimtumo, neformalaus

 • NVO ragina iš esmės pertvarkyti vaikų globos sistemą

  Nevyriausybinės organizacijos ketvirtadienį paragino Vyriausybę iš esmės pertvarkyti vaikų globos sistemą, išteklius nukreipiant kurti nedidelius šeimyninio tipo globos namus ir daugiau dirbti su šeimomis, užuot toliau finansavus dabartines dideles vaikų globos įstaigas.

 • Vaikystė be emocinės prievartos. Įmanoma

  Daug kalbama apie smurtą prieš vaikus, fizinę prievartą. Tačiau beveik pamirštama ir kita, bet ne mažiau žalojanti ir, ko gero, kur kas dažniau pasitaikanti prievartos forma, kurią vaikai patiria iš pačių artimiausių suaugusiųjų, – emocinė.

 • Tai geriausia mano vaikui

  Nepaisant to, ar tai Dievo planas ar likimas, kad šiame pasaulyje vaikas auga įtėvių šeimoje, tikslas nėra ištaisyti visas įvaikio kelyje įvykusias klaidas, bet atlikti viską, kas galima, kad padėtume jiems atrasti ryšį su jų vidine tikrove, o ne atitolinti nuo jos.

 • Jis yra spinduliukas

  Šiuo metu Lietuvoje apie 4000 vaikų gyvena globos namuose, iš jų kasmet apie 100 įvaikinama. Apie įvaikinimo spindulėlius ir problemas kalbiname Vilniuje esančios viešosios įstaigos Paramos vaikams centras socialinę darbuotoją Laimą Nausėdaitę.

 • Zachiejaus laiškas

  Anądien į duris paskambino paštininkė. Nustebau, nes lyg ir niekas nežadėjo man rašyti, o ir knygų, kaip kartais būna, paštu neužsisakiau. Pasirašiau dokumentuose, o pamačiusi voką akimirką pagalvojau: gal tai laiškas nuo Vilniaus mero?

 • Nomeda: tikiuosi, užaugs karta, kuriai įvaikinimas nebebus žygdarbis

  Ar per tuos metus, kai rengiate „Išsipildymo akciją“, pastebėjote, kad pasikeitė žmonių požiūris į įvaikinimą? Man vis vaidenasi, kad pasikeitė, bet statistika negailestingai konstatuoja, kad nelabai.

 • Įvaikinimas: Ko negalima daryti įtėviams?

  Taigi būtini dokumentai surinkti, visi reikalai sutvarkyti, ir jūs ruošiatės parsivesti savo išsirinktą vaiką iš vaikų namų. Kaip elgtis? Kokių klaidų reikėtų vengti?

 • Kažkieno kito problema

  Ar įmanoma pasiekti, kad Lietuvoje išnyktų vaikų namai ir atsirastų nauja globos sistema – šeimoje? Tai seniai padarė Vakarų Europa ir to jau imasi bulgarai bei rumunai.

 • Žvakutės ant gimtadienių tortų

  Štai kaip gyvena daugelis ten dirbančių auklėtojų – ar būdamos savuosiuose, ar globos namuose – širdyse jos nuolat su jais… Tiesa, pasitaiko ne tik „jos“, bet ir „jie“ – vyrai, atiduodantys savo laiką tiems vaikams.

 • Griaunant įvaikinimą gaubiančius mitus

  Vis dažniau ir garsiau kalbama, kad šeima – tai ne idiliškas paveikslėlis ar epizodas iš romantinio filmo su laiminga pabaiga. Veikiau tai nuolatinis darbas ir kūryba, apsisprendimas, keičiantis ne tik sutuoktinių, bet ir vaikų gyvenimus.

Sidebar