Globa


Atsakymų į “Globa”: 13

  1. Sveiki.
    Vaikai yra globos namuose ,bus itraukti i galimu isivaikinti vaiku sarasa. Ar giminystes rysiais susietas asmuo privalo pirmas pateikti paraiska juos paimti ?
    Jeigu atsirastu norinciu juos auginti,kad butu pirmenybe giminems paimti juos ?
    Aciu

  2. Sveiki norejau paklausti mes au draugu skiriames ir turime 4men sunu bet jisai sako kad atims is manes sunu kam yra pirmenybe I vaiko globa tevui ir mamai

  3. Gyvenu su vyru ( sugyventiniu statusu). Jis daug laiko praleidzia uzsienyje. Ar galiu globoti jo du nepilnamecius vaikus (daline globa ar pan.)? Kokius dokumentus turiu susitvarkyti, kad galeciau globoti vaikus ir buti uz juos atsakinga kaip globeja (atstovauti vaikus ugdymo, gydymo ir kitose istaigose).

  4. Mama vaikais nesirūpina( yra socialinėje rizikuoja )
    užsienį važinėja,tėvas geriantis, išsiskyre. Paliko vaikus priziureti svetimam gerianciam asmeniui, tad atvažiavo vaikų teises pas vaiku tėvo seserį prašyti ,kad vaikų globa pasiimtu arba į vaiku namus bus išvežti . Sesuo taip ir padarė ,pasiime vaikus nors pati augina tris berniukus,su sąlyga ,kad bent kažkiek gaus finansinė parama ar pašalpa. Trys mėn negauna nei cento už vaikus, ką reikia daryti , kur kreiptis? Ar tėvams reikia atsisakyti tėvystės ,kad gautų kažkokias pajamas, nes motinai neįdomu kur vaikai bus.

  5. У меня умерла жена,прилетел в Вильнюс 13 июня,и у меня здесь осталась дочь,ей 17 лет,живёт с бабушкой,как оформить опекунство на дочь.

  6. Sveiki,

    noriu suzinoti, ar vaikus gali globoti Lietuvos pilieciai, negyvenantys Lietuvoje, jei jie visus kitus reikalavimus ispildo.

  7. Sveiki
    Globoti gali ir vieniši asmenys, tačiau jei jūs kalbate apie nuolatinę ar laikinąją globą, t.y. ne apie savanoriškąją veiklą lankant vaikus globos namuose ar išsivedant juos į miestą, tuomet jums reiktų kreiptis į savo miesto ar rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrių, konsultacijai galite kreiptis ir į Įvaikinimo tarnybą prie soc.apsaugos ir darbo ministerijos – http://www.vaikoteises.lt/lt/struktura_ir_kontaktai/kontaktai/.

    Taip pat Vaiko globos įstatymas (Žin., 1998, Nr. 35-933)
    23 straipsnis. Asmuo, kuris negali būti skiriamas vaiko globėju
    1. Vaiko globėju negali būti skiriamas asmuo:
    1) neturintis 21 metų, išskyrus atvejus, kai globoti pageidauja artimasis giminaitis;
    2) pripažintas neveiksniu arba ribotai veiksniu;
    3) iš kurio buvo paimtas vaikas, apribojant ar neapribojanttėvystės (motinystės) teisių;
    4) buvęs įtėviu (įmote), jeigu įvaikinimas buvo panaikintas dėl to, kad įtėvis (įmotė) netinkamai atliko savo pareigas;
    5) jeigu anksčiau jo, kaip vaiko globėjo, įgaliojimai buvo nutraukti pagal šio įstatymo 21 straipsnio 2 dalį;
    6) teistas už tyčinius nusikaltimus;
    7) sulaukęs 65 metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis nori nuolatgloboti jaunesnį kaip 10 metų vaiką;
    8) užsienio valstybės pilietis, jeigu jis Lietuvoje nuolat negyvena, išskyrus atvejus, kai toks asmuo yra vaiko artimasis giminaitis ar globėjo sutuoktinis.
    2. Skiriant globėją, turi būti atsižvelgiama į globėjo pajamas, sudarančias galimybę tinkamai globoti vaiką.

  8. Sveiki, prasau pasakykite, kas gali globuoti vaika? ar tai gali issikire asmenys? kokie dokumentai reikalingi? ir kaip vyksta pas procesas? kokio amziaus vaikai globuojami?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.