Tikriausia vieni žmonės patiria išbandymus dėl to, kad ko nors išmoktų patys, kiti – dėl savo klaidingų pasirinkimų, o treti tam, kad būtų patikrinti šalia esantys. Manau globos namuose augantieji vaikai priklauso šiai trečiajai kategorijai – dar nespėję suklysti ar padaryti lemiamų pasirinkimų jie neretai tampa „suklupimo akmeniu“ savo gimdytojams ir giminėms ar visai svetimiems žmonėms. Motina Teresė yra sakiusi: „Kai vargšas miršta iš bado, tai atsitinka ne todėl, kad Dievas juo ar ja nepasirūpino. Taip atsitiko dėl to, kad nei tu, nei aš nepanorome duoti tam žmogui, ko jam ar jai reikėjo.“ Nors šiais laikais Europoje mažai kas miršta iš bado, tačiau manau, kad emocinis badas ir artimo ryšio su žmonėmis stoka – ne mažesnė problema globos namuose augantiems vaikams.

Nesmagiai jaučiuosi kai kas nors žavisi, jog lankau globos namų auklėtinius. Manau, kad tai yra taip nedaug – juk nerizikuoju savo gyvybe ar šeimos gerove, nesidaliju paskutiniu duonos kąsniu, tiesiog atsisakau dalies patogumų, skiriu dalį laisvalaikio. Pagalvoju, kažin ką rinkčiausi, jei gyvenčiau XX a. pradžioje ir ne apie patogumą ar laisvalaikį tektų galvoti pagelbėjant pabėgeliui, žydų vaikui ar dalijantis paskutine sauja maisto su alkanais kaimynų vaikais. Šiam kontekste žodis „auka“ ir „pagalba“ įgyja visai kitą prasmę.

Nepaisant to, kad gerus darbus galime daryti ne tik prieš didžiąsias šventes, noriu pasinaudoti galimybe ir paraginti aplankyti greta jūsų esančių globos namų auklėtinius – pasidalinti savo laiku ir draugyste. Taip pat žemiau paminėsiu populiariausiais globos namų augintinių poreikius (manau jie bendri ir aktualūs daug kur), gal ši informacija bus naudinga, nes kaip pastebėjau žaislų ir saldumynų vaikams, ypač šventiniu periodu, tikrai nestinga:

  1. Sauskelnės ir higienos reikmenys mažyliams (kūdikių namuose)
  2. Higienos reikmenys didesniems vaikams (šepetėliai, pasta, šampūnai, drėkinantys kremai)
  3. Kojinės, pėdkelnės
  4. Kanceliarinės prekės
  5. Avalynė

Gražių artėjančių švenčių,
Erika